Carvin VLD1 Legacy Drive Preamp Pedal

2499,00 PLN
Model: VLD1
Realizacja zamówienia: Już niedługo :)
Producent: CARVIN
   
 

Stevie Vai poprosił Carvina, aby upakował brzmienie jego sygnowanego wzmacniacza Legacy 3 w obudowie efektu i tak powstał VLD1.

 

Aby zachować autentyczne brzmienie Legacy 3, efekt zostal zbudowany na 2 lampach 12AX7 oraz posiada tą samą budowę co preamp we wzmacniczu Legacy 3.

 

Pasywna korekcja Bass, Mid, Treble oraz Presence to ta sama napedzana lampami korekcja co we wzmacniaczu VL300. Bardzo szeroki zakres działania korekcji wynika tak samo jak w VL300 z zastosowania 1 Meg potencjometrów. Presence w sekcji Dive pozwala dodać tej najwyższej góry - tej, która dodaje dzwonaczka, ale ne daje po uszach. Galka ta powinna się nazywać raczej "Master Tone", ponieważ pozwala uzyskać ciepłe, tłuste brzmienie lub nowoczesny drive przebijający się w miksie.

VLD1 został zaprojektowany tak, aby można bylo uzyskać bardzo dobre brzmienie niezależnie od wzmacniacza, do którego zostanie podłączony.

 

Efekt wyposażony jest w szereg funkcji, które przydadzą się kązdemu gitarzyście.

 

Jeśli masz swój ulubiony wzmacniacz, VLD1 ze swoją korekcją idealnie dopasuje się ze swoim brzmienie, dodatkowo został wyposażony w True Hard Wire Bypass. Jeśli jednak chcesz aby, VLD1 był bazą Twojego brzmienia, bez problemu możesz podłączyć go do końcówki mocy, ponieważ został wyposażony w wyjście z symulacją kolumny głośnikowej. Do wyjścia z emulacją paczki możesz również podłączyć słuchawki, aby w tzw. silen mod grać na swoim ulubionym brzmieniu. Wyjście z emulacją, umożliwia również podłączenie gitary bezpośrednio w PA lub interface audio - bez nagłaśniania mikrofonem paczki nagrasz gitarę.

 

Sygnatura Vai'a w zależności od wybranego kanału świeci w innym kolorze, także zawsze wiesz na jakim kanale grasz.

 

Efekt jest 3 kanałowy - Clean/Drive/ Drive z extra Gainem. Steve tak bardzo przyzwyczaił się do osobnego włącznika extra Gain, ze został on również zainstalowany w VLD1.

Pierwszy włącznik włącza lub wyłącza efekt, drugi dodaje gainu kanałowi Drive, trzeci służy do przełączania miedzy cleanem a drivem.

 

Z tyłu efktu znajduje się również wejście, umożliwiające przełączanie kanałami w efekcie przy pomocy zewnętrznego sterownika.

 

VLD1 jak wszystko od Carvina zostało wyprodukowane w Kalifornii.

 

Zasilacz 12V DC w komplecie.